Дани културе студената ФИЛУМ-а

Јединство и заједничка снага студената Филолошко-уметничког факултета у Крагујевцу огледа се кроз Дане културе, манифестацију која има за циљ промовисање културе међу младим људима. Тaкође, ова манифестација представља и могућност будућим студентима ФИЛУМ-а да упознају старије колеге и да кроз разговор са њима сазнају како изгледају студије на овом Факултету. Са идејом да се представи језик, култура и традиција народа, чији језик студирају, као и примењена, ликовна и музичка уметност, студенти ФИЛУМ-а ове године, по четврти пут организују Дане културе. Поред представљања студената са сва три Одсека ФИЛУМ-а, овогодишњу манифестацију је подигнута на виши ниво, осим што је већи броја локација у граду на којима се програми одржавају, у гоститима су колеге са Факултета примењених уметности из Београда, који ће се представити изложбом. Целокупан програм манифестације је на следећем линку.

kultura16