Концерт на летњој сцени

Ансамбл Libercuatro је специјализован за извођење танго музике композитора као што су Astor Piazzolla, Carlos Gardel, Anibal Troilo, Horacio Salgan и други. На редовном репертоару ансамбла налазе се композиције традиционалног танга и новог танга тзв. tango nuevo правца, а посебно место заузимају композиције Astora Piazzolle, обзиром да је Piazzolla фузијом џеза, традиционалног танга, необарокног стила и театра створио нови стил - tango nuevo, стил који је унео револуционарне промене у музици. Ансамбл одржава редовну концертну активност у Београду: Задужбина Илије М. Коларца, Дом културе Студентски град, Народна библиотека Србије, Културни центар Београда, Павиљон Цвијета Зузорић, Студентски културни центар, Установа културе Палилула, Mikser house - Mikser tango festival. Ансамбл такође редовно наступа по културним центрима у Србији и региону. Идејни творац, ауторка музичких аранжмана и уметнички директор танго ансамбла Libercuatro је пијанисткиња Ксенија Ристић.

Циљ ансамбла Libercuatro jе да шири аудиторијум заинтересује за танго музику и ову специфичну културу, која је октобра 2009. године, уврштена на UNESCO-ву листу културног наслеђа, а која на нашим просторима креће у ширу популаризацију. Ансамбл карактерише висок извођачки ниво и специфична интерпретација, као и изузетна енергичност. Такође се истиче и начин конципирања програма, који код публике изазива велику пажњу. LIBERCUATRO је снимао за РТС, РТС ДИГИТАЛ, РТВ СТУДИО Б, РТВ КРАГУЈЕВАЦ, РТВ ПАНЧЕВО.

Чланови ансамбла LIBERCUATRO су чланови Удружења музичких уметника Србије (УМУС). Ансамбл је наступао на следећим фестивалима: Интернационални фестивал Уб, Костолачко лето, Mikser tango фестивал, Калемегдански сутони, Zelenkovac jazz festival, Nisville jazz фестивал, Internacionalni world music festival ETNIKA Марибор, фестивал Еуфонија итд.